Bilimsel Program

  

20 Mart 2020 Cuma


13.00-13.10 AÇILIŞ 

PANEL 1: Kronik viral hepatitlerde yaşanan problemler ve çözümleri 

Başkanlar: Birol Özer, Mehmet Koruk, Necati Örmeci


13.10-13.25 Kronik hepatit B tedavisinde problemler ve çözümleri

Sabahattin Kaymakoğlu


13.25-13.40 Kronik hepatit B tedavisi alan özel hasta gruplarında yaşanan problemler ve çözümleri

Ulus Salih Akarca 


13.40-13.55 Etkili tedaviye rağmen kronik Hepatit C tedavisinde devam eden problemler ve çözümleri

Ramazan İdilman


13.55-14.00 Tartışma


PANEL 2: Sirotik hastanın yönetiminde yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar: Abdulkadir Dökmeci, Halis Şimşek, Halil İbrahim Bahçecioğlu


14.00-14.15 Sirotik hastalarda erken evre hepotosellüler kanser tanısını koymada yaşanan problemler ve çözümleri

Hikmet Akkız


14.15-14.30 Güncel pratikte hepatik ensefolopatili hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

 Altuğ Senol 


14.30-14.45 Güncel pratikte özofagus varis kanamalı olan hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

 Fatih Güzelbulut


14.45-14.50 Tartışma


14.50-15.15 Kahve arası


PANEL 3: Karaciğer transplantasyonu: problemler ve çözümleri

Başkanlar: Mehmet Yılmaz, Zeki Karasu, Murat Akyıldız,

 

15.15-15.30 Siroz zemininde gelişmiş erken HCC vakalarında karaciğer transplantasyonu mu? Rezeksiyon mu? 

Bülent Ünal


15.30-15.45 HCC vakalarında milan dışı hastaların yönetiminde karaciğer transplantasyonun yeri 


15.45-16.00 Karaciğer transplantasyon komplikasyonlarının önlenmesinde ve yönetiminde yaşanan problemler ve çözümleri 


İbrahim Ali Osmanoğlu 

16.00-16.15 Transplantasyon sonrası hastanın takibinde yaşanan problemler ve çözümleri

Yaşar Tuna  


16.15-16.20 Tartışma 


PANEL 4: Gastrointestinal hastalıklarda beslenme

Oturum başkanları: Çiğdem Cindoğlu, Ömer Topalak, M. Kürşat Türkdoğan


16.15-16.30 Sirotik hastalarda sarkopenin önemi 

Arif Coşar


16.30-16.45 Siroz hastalarında beslenme problemleri ve çözümleri

Yılmaz Bilgiç


16.45-17.00 İnflamatuar barsak hastalıklarında beslenme problemleri ve çözümleri

Furkan Çağın


17.00-17.05 Tartışma


17.05-17.15 Kahve arası


PANEL 5: Pankreas hastalarında yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar: Fülya Günşar, Murat Harputluoğlu,  Tarkan Karakan, Muhsin Kaya


17.15-17.30 Güncel pratikte akut pankreatitli olan hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

  Oğuzhan Yıldırım


17.30-17.45 Güncel pratikte kronik pankreatitli olan hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

  Burçak Kayhan


17.45-18.00 Güncel pratikte pankreas kisti olan hastaların tanı ve takibinde yaşanan problemler ve çözümleri 

     Deniz Duman


18.00-18-15 ERCP ‘ye bağlı pankreatit ve pankreas hastalıklarında ERCP

Bülent Ödemiş

18.15-18.30 Tartışma 



21 Mart 2020 CUMARTESİ 

08.00-8.30 Sözlü sunumlar

Başkanlar: Murat Bıyık, Ramazan Dertli, Murat İspirlioğlu, Sami Fidan


PANEL 6:  İnflamatuar barsak hastalıklarında yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar: Orhan Sezgin, Bülent  Kantarçeken, Ahmet Bektaş, Fatih Beşışık


 08.30-08.50 İnflamatuar barsak hastalıklarında 5 aminosalisilik asit kullanımında yaşanan problemler ve çözümleri

Tolga Konduk


08.50-09.10 İnflamatuar barsak hastalıklarında biyolojik tedavi kullanımında yaşanan problemler ve çözümleri

Elif Sarıtaş Yüksel


09.10-09.30 İnflamatuar barsak hastalıkların tanı ve takibinde kullanılan görüntüleme yöntemlerin kullanımında yaşanan problemler ve çözümleri

İlhami Yüksel 


09.30-09.40 Tartışma  


09.40-10.00 Kahve arası


PANEL 7: Gastrointestinal endoskopik yöntemlerde yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar: Cengiz Pata, Mehmet Cindoruk, Mehmet İbiş, Fatih Tekin


10.00-10.15 Kolonoskopi öncesi optimal barsak temizliğinde yaşanan problemler ve çözümleri

 Ümit Akyüz


 10.15-10.30 Güncel pratikte ERCP de yaşanan problemler ve çözümleri 

Abdurahman Kadayıfçı 


 10.30-10.45 Anadolunun taşra kentinde POEM deneyimi

 Bahri Abaylı


10.45-10.50 Tartışma

10.50-11.00 Kahve arası


PANEL 8: Güncel pratikte gastrointestinal semptomlu hastada yaşanan problemler ve çözümleri


Oturum başkanları: Murat Tuncer, Kamil Özdil, Fehmi Ateş

11.00-11.15 Güncel pratikte pirozis ve GÖRH’lü hastasında yaşanan problemler ve çözümleri  

Filiz Akyüz


11.15-11.30 Güncel pratikte kronik ishalli hastada yaşanan problemler ve çözümleri

Sezgin Barutçu


11.30-11.45 Güncel pratikte kronik kabızlıklı hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri

Feyzullah Uçmak


11.45-12.00 Güncel pratikte dispeptik yakınması olan hastada ekzokrin pankreas yetmezliği: tanı ve tedavideki problemler ve çözümleri

Kadir Demir


12.00-12.15 Tartışma 

PANEL 9: Güncel pratikte metabolik karaciğer hastalıkları: problemler ve çözümleri

Başkanlar: Tevfik Sabuncu, Yılmaz Çakaloğlu, Kendal Yalçın


 12.15-12.30 Güncel pratikte obez hastanın medikal tedavisinde yaşanan problemler ve çözümleri

Murat Kıyıcı 


12.30-12.45 Güncel pratikte NASH tanısında yaşanan problemler ve çözümleri: noninvaziv yöntemler kullanılabilir mi? 

 Meral Akdoğan


12.45-13.00 Güncel pratikte non-alkolik yağlı karaciğer hastasının tedavisinde yaşanan problemler ve çözümleri 

 Mesut Akarsu 


13.00-13.15 Karaciğer enzim yüksekliği olan diyabetes mellituslu hastaların tedavisinde yaşanan problemler ve çözümleri 

   Ramazan Gen


13.15-13.20 Tartışma


KONFERANS: 13.20-13.35 Güncel pratikte Gauche ve Fabry hastalığı ne kadar farkındayız?

Başkanlar: Dilek Oğuz, Sadakat Özdil, Murat Kekili

Konuşmacı: Murat Aladağ


13.35-14.00 Akılcı ilaç kullanımı ve Kapanış

   Başkanlar: Ali Demir, Hilmi Ataseven, Hakan Dursun, Hüseyin Savaş Göktürk

Karaciğer hastalıklarında akılcı ilaç kullanımı 

  Konuşmacı: Mehmet Demir, Ahmet Uyanıkoğlu


B SALONU

SUNUM SALONU

  

B salonu


20 Mart 2020 Cuma

13.30-14.00 Sözlü Sunumlar 


Başkanlar: Nihat Okçu, Aliye Soylu, Hale Gökcan

14.00-14.30 Sözlü Sunumlar 


Başkanlar: Ali Rıza Çalışkan, Elif Yorulmaz, Yüksel Seçkin

14.30-15.00 Sözlü Sunumlar


Başkanlar: Abdullah Özgönül, Bülent Baran, Sabiye Akbulut, Özlem Gül Utku

15.00-15.30 Sözlü Sunumlar


Başkanlar: Edip Uçar, Eylem Karatay, Kadri Atay 

15.30-16.00 Sözlü Sunumlar


Başkanlar: Hakan Alagözlü, Dursun Çadırcı, İdris Kırhan

16.00-16.30 Sözlü Sunumlar

 

Başkanlar: Yusuf Önlen, Adnan Taş, Çiğdem Arıkan

16.30-17.00 Sözlü Sunumlar 


Başkanlar: Hüseyin Ataseven, Nevin Akçaer Öztürk, Mehmet Ali Erdoğan

17.00- 17.30 Sözlü Sunumlar 


Başkanlar: Muharrem Keskin, Ebru Akın, Metin Başaranoğlu


23 Mart 2020 CUMARTESİ 

08.30-9.00 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Mehmet Yalnız, Ayşe Albayrak, Abdurahman Şahin


09.00-9.30 Sözlü sunumlar 

Başkanlar: Şerif Yılmaz, Yusuf Kayar, İlker Şen


9.30.00-10.00 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Şule Poturoğlu, Mesut Aydın, Cem Aygün

 

10.30-11.00 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Banu Kara, Emre Yıldırım, Mehmet Kolu  


11.00-11.30 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Oğuz Üsküdar, Kader Irak, Mehmet Asıl


11.30-12.00 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Ulvi Demirel, Bülent Albayrak, Ganiye Tileylioğlu


12.00-12.30 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Firdevs Topal, Sezgin Vatansever, Ayşe Kefeli

image1