Bilimsel Program

  

Bilimsel Program

20 Mart 2020 Cuma

 

13.00-13.10 AÇILIŞ 

PANEL 1: Kronik viral hepatitlerde yaşanan problemler ve çözümleri 

Başkanlar: Necati Örmeci, Mehmet Koruk, Fatih Beşışık, Necati Yenice

 

13.10-13.25 Kronik hepatit B tedavisinde problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Sabahattin Kaymakoğlu

 

13.25-13.40 Kronik hepatit B tedavisi alan özel hasta gruplarında yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Ulus Salih Akarca

13.40-13.55 Etkili tedaviye rağmen kronik Hepatit C tedavisinde devam eden problemler ve çözümleri

Konuşmacı:  Arif Coşar

 

13.55-14.00 Tartışma

 

PANEL 2: Sirotik hastanın yönetiminde yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar:Cumali Efe, Halis Şimşek, Halil İbrahim Bahçecioğlu, 

 

14.00-14.15 Sirotik hastalarda erken evre hepotosellüler kanser tanısını koymada yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı  Bülent Baran 

 

14.15-14.30 Güncel pratikte hepatik ensefolopatili hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

Konuşmacı: Altuğ Senol 

 

14.30-14.45 Güncel pratikte özofagus varis kanamalı olan hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

Konuşmacı:  Fatih Güzelbulut

 

14.45-14.50 Tartışma

 

14.50-15.15 Kahve arası

 

PANEL 3: Karaciğer transplantasyonu: problemler ve çözümleri

Başkanlar: Mehmet Yılmaz, Zeki Karasu, Murat Akyıldız, 

 

15.15-15.30 Siroz zemininde gelişmiş erken HCC vakalarında karaciğer transplantasyonu mu? Rezeksiyon mu? 

Konuşmacı: Bülent Ünal

 

15.30-15.45 HCC vakalarında milan dışı hastaların yönetiminde karaciğer transplantasyonun yeri 

Konuşmacı: Şinasi Sevmiş

 

15.45-16.00 Karaciğer transplantasyonunda portal ven trombozu: problemler ve çözümleri

Konuşmacı: İbrahim Ali Osmanoğlu 


16.00-16.15 Transplantasyon sonrası hastanın takibinde yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Yaşar Tuna  

 

16.15-16.20 Tartışma 

PANEL 4: Gastrointestinal hastalıklarda beslenme

Oturum başkanları: Çiğdem Cindoğlu, Ömer Topalak, M. Kürşat Türkdoğan

 

16.15-16.30 Sirotik hastalarda sarkopenin önemi 

Konuşmacı: Hüseyin Savaş Göktürk 

16.30-16.45 Siroz hastalarında beslenme problemleri ve çözümleri

Konuşmacı: Yılmaz Bilgiç

 

16.45-17.00 İnflamatuar barsak hastalıklarında beslenme problemleri ve çözümleri

Konuşmacı: Furkan Çağın

 

17.00-17.05 Tartışma

 

17.05-17.15 Kahve arası

 

PANEL 5: Pankreas hastalarında yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar: Murat Harputluoğlu,  Tarkan Karakan, Muhsin Kaya

17.15-17.30 Güncel pratikte akut pankreatitli olan hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

Konuşmacı:  Nimet  Yılmaz

 

17.30-17.45 Güncel pratikte kronik pankreatitli olan hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri 

Konuşmacı:  Burçak Kayhan

 

17.45-18.00 Güncel pratikte pankreas kisti olan hastaların tanı ve takibinde yaşanan problemler ve çözümleri 

Konuşmacı:     Deniz Duman

 

18.00-18-15 ERCP ‘ye bağlı pankreatit ve pankreas hastalıklarında ERCP

Konuşmacı: Bülent Ödemiş

 

18.15-18.30 Tartışma 

 

21 Mart 2020 CUMARTESİ 

 

08.00-8.30 Sözlü sunumlar

Başkanlar: Murat Bıyık, Ramazan Dertli, Sami Fidan,

 

PANEL 6:  İnflamatuar barsak hastalıklarında yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar: Orhan Sezgin, Bülent Kantarçeken, Ahmet Bektaş, Kadir Gişi

 

08.30-08.45 İnflamatuar barsak hastalıklarında 5 aminosalisilik asit kullanımında yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Tolga Konduk

 

08.45-09.00İnflamatuar barsak hastalıklarında biyolojik tedavi kullanımında yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Elif Sarıtaş Yüksel

09.00-09.15 İnflamatuar barsak hastalıkların tanı ve takibinde kullanılan görüntüleme yöntemlerin kullanımında yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı:  İlhami Yüksel 

 

09.15-09.20 Tartışma  

 

PANEL 7: Gastrointestinal endoskopik yöntemlerde yaşanan problemler ve çözümleri

Başkanlar: Cengiz Pata, Mehmet Cindoruk,  Fatih Tekin

 

09.20-09.35 Kolonoskopi öncesi optimal barsak temizliğinde yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı:  Ümit Akyüz

09.35-09.50 Anadoluda POEM deneyimi

Konuşmacı:  Bahri Abaylı

 

09.50-10.05 POEM vakalarında yaşanan komplikasyonlar ve yönetimi

Konuşmacı: Süleyman Günay 

 

10.05-10.10 Tartışma

 

10.10-10.30 Kahve arası

 

PANEL 8: Güncel pratikte gastrointestinal semptomlu hastada yaşanan problemler ve çözümleri

Oturum başkanları: Murat Tuncer, Kamil Özdil, Fehmi Ateş

 

10.30-10.45 Güncel pratikte pirozis ve GÖRH’lü hastasında yaşanan problemler ve çözümleri  

Konuşmacı: Filiz Akyüz

 

10.45-11.00 Güncel pratikte kronik ishalli hastada yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Ali Rıza Çalışkan

 

11.00-11.15 Güncel pratikte kronik kabızlıklı hastalarda yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Feyzullah Uçmak

 

11.15-11.30 Güncel pratikte dispeptik yakınması olan hastada ekzokrin pankreas yetmezliği: tanı ve tedavideki problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Kadir Demir

 

11.30-11.40 Tartışma 

 

PANEL 9: Güncel pratikte metabolik karaciğer hastalıkları: problemler ve çözümleri

Başkanlar: , Abdulkadir Dökmeci, Tevfik Sabuncu, Yılmaz Çakaloğlu, Kendal Yalçın

11.40-11.55 Güncel pratikte obez hastanın medikal tedavisinde yaşanan problemler ve çözümleri

Konuşmacı: Murat Kıyıcı 

 

11.55-12.10 Güncel pratikte NASH tanısında yaşanan problemler ve çözümleri: noninvaziv yöntemler kullanılabilir mi? 

Konuşmacı:  Meral Akdoğan

 

12.10-12.25 Güncel pratikte non-alkolik yağlı karaciğer hastasının tedavisinde yaşanan problemler ve çözümleri 

Konuşmacı:  Mesut Akarsu 

 

12.25-12.40 Endokrinoloji gözü ile karaciğer yağlanması ve insülin direnci

Konuşmacı:   Ramazan Gen

 

12.40-12.45Tartışma

 

KONFERANS: 12.45-13.00 Güncel pratikte Gauche ve Fabry hastalığı ne kadar farkındayız?

Başkanlar: Dilek Oğuz, Sadakat Özdil, Murat Kekili

Konuşmacı: Murat Aladağ

 

13.00-13.30 Akılcı ilaç kullanımı ve Kapanış

Başkanlar: Ali Demir, Hilmi Ataseven, Hakan Dursun, Fatih Albayrak

Karaciğer hastalıklarında akılcı ilaç kullanımı 

Konuşmacı: Mehmet Demir, Ahmet Uyanıkoğlu

 

B SALONU

SUNUM SALONU

  

B salonu

20 Mart 2020 Cuma

13.30-14.00 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Nihat Okçu, Aliye Soylu, İdrisKırhan

14.00-14.30 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar:  Elif Yorulmaz, Yüksel Seçkin, Mehmet Ali Eren

14.30-15.00 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Abdullah Özgönül, Sabiye Akbulut, Özlem Gül Utku

15.00-15.30 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Edip Uçar, Eylem Karatay, Kadri Atay, Osman Özdoğan 

15.30-16.00 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Hakan Alagözlü, Dursun Çadırcı,  Hale Gökcan

16.00-16.30 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Yusuf Önlen, Adnan Taş, Çiğdem Arıkan, Serkan Yaraş

16.30-17.00 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Hüseyin Ataseven, Nevin Akçaer Öztürk, Mehmet Ali Erdoğan

17.00- 17.30 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Muharrem Keskin, Ebru Akın, Metin Başaranoğlu

 

21 Mart 2020 CUMARTESİ 

08.30-9.00 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Mehmet Yalnız, Ayşe Albayrak, Abdurahman Şahin

09.00-9.30 Sözlü sunumlar 

Başkanlar: Şerif Yılmaz, Yusuf Kayar, İlker Şen

9.30.00-10.00 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Şule Poturoğlu, Mesut Aydın, Cem Aygün 

10.30-11.00 Sözlü Sunumlar 

Başkanlar: Banu Kara, Emre Yıldırım, Mehmet Kolu  

11.00-11.30 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Oğuz Üsküdar, Kader Irak, Mehmet Asıl

11.30-12.00 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Ulvi Demirel, Ganiye Tileylioğlu

12.00-12.30 Sözlü Sunumlar

Başkanlar: Firdevs Topal, Sezgin Vatansever, Ayşe Kefeli

image1